Karbon Isıtma Filmi

/Karbon Isıtma Filmi
Karbon Isıtma Filmi 2018-05-08T14:16:13+00:00

Rexva Karbon Isıtma Filmi

Kızılötesi spektrumda sağlıklı ısıtma yayan yüksek teknoloji ısıtma elemanıdır. Her türlü ahşap ve laminat zeminleri ısıtmak için özel olarak üretilmiştir. Klasik yerden ısıtma ile ana fark, burada ısıtma elemanının, zemin kaplaması altında doğrudan kullanılmasıdır. Birçok avantajı arasında, hızlı ısıtma, tüm katta ısı dağılımı, hassas sıcaklık kontrolü içerir. Sadece kuru binalarda kullanılır.

 

Karbon ısıtma filmi, başlangıçta tavan ısıtması olarak kullanılmış, ancak daha sonra uzun yıllar boyunca yerden ısıtma olarak görev yapmış malzemelerdir. Aslında karbon ısıtma filmi, karbonun elektrik direncine dayalı olarak çalışır. Kızılötesi ısıtma filmi, PET folyo üzerindeki modern teknoloji (baskı tekniği) sayesinde seçilen karbon ve bir alüminyum macunun birikmesini sağlar. Bu malzeme mükemmel yalıtım ve yangına dayanıklı niteliklere sahiptir. PET folyo özel LAMINEX folyo ile sabitlenmiştir. Bir bakır banttan yapılmış olan elektrot, akımın akmasına izin verir ve gümüş bant, kıvılcımdan korunur.

Çoğu karbon filminin, güvenlik için temel elektrik gereksinimlerini karşılaması için üzerlerine yerleştirilmiş ek bir plastik yalıtım tabakası olması gerekir; bu da sistemin kurulum maliyetini ve sıkıntısını arttırır. Karbon filmleri özellikle esnek değildir ve serbest zemin alanı karmaşıksa, her oda içinde ısıtılmamış alanlara yol açabilen geleneksel bir ısıtma matı gibi kesilemez ve dönüştürülemez.

Isıtma filmlerinin kullanım yerleri

Elektrikli yerden ısıtma

Elektrikli duvar ısıtma

Aynaları ısıtmak -anti-buhar sistemi

Radyatörler – infrared ısıtıcılar

Eğlence araçlarını ısıtmak / kamp yapmak

Bazı avantajları

Düşük yatırım maliyetleri

Yer tasarrufu – kazan dairesinin olmaması

Hassas sıcaklık kontrolü

Radyatörsüz kullanım – iç tasarım için daha fazla olanak

Bakım gerektirmez

Kurulumda ve havalandırmada suyu doldururken sorun olmaz

Karbon monoksit riski yoktur

Patlama riski yok

Bir baca inşa etmeye ve inşa etmeye gerek yoktur.

Isı kaybı yoktur

Dayanıklılık- ısıtma filminin ömrü yaklaşık 100 yıldır.